XTRAT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zanimljivosti

Ići dole

:deda: Zanimljivosti

Počalji od Funky Angel Pet Jan 29, 2010 11:39 pm

Opasna radna okolina: Kolege sa posla spremne su na spletke i sabotaže


- Pripazite na kolege sa posla! Najnovije istraživanje otkriva da je sve više ljudi na poslu spremno svojim kolegama podmetnuti nogu kako bi sebi pribavili korist.

Radna okolina sve je opasnija, a ljudi su spremi jedni drugima kopati po stvarima, sabotirati i spletkariti. Sve to kako bi se izborili za vlastitu bolju poziciju.

Kanadsko istraživanje obuhvatilo je 3000 muškaraca i žena širom svijeta koji su odgovarali na pitanja vezana uz ponašanje na radnom mjestu. Otkriveno je da je više od polovice spremno učiniti sve kako bi saznali kolike im kolege imaju plaće.

15 posto muških ispitanika i 10 posto ženskih priznalo je da su spremni sabotirati kolegu na poslu. "aUčinio bih sve za svoje promaknuće. Ponekad maštam da kolegi sa posla svakodnevno uništavam ugled", priznao je jedan od ispitanika.

23 posto ispitanika izjavilo je da su spremni upravi firme otkriti greške svojih šefova jer se nadaju da bi im takvo ponašanje pomoglo u karijeri.

"Očito je da živimo u društvu koje je opsjednuto informacijama. Programirani smo da tražimo prljave informacije", izjavio je komunikolog Michelle Renaud koji je radio na istraživanju.

(24sata.info)


Poslednji izmenio Funky Angel dana Pon Apr 19, 2010 10:14 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Funky Angel
Funky Angel
Admin
Admin

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 20.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: Zanimljivosti

Počalji od Funky Angel Pon Apr 19, 2010 9:56 pm

Bunkeri za smak sveta 2012.

Zanimljivosti Bunkere

Jedna američka firma namerava da izgradi dvadesetak podzemnih skloništa za one koji žele da prežive smak sveta predviđen za 2012. godinu.

Ako je verovati određenim proročanstvima i legendama, smak sveta trebalo bi da se dogodi 21. decembra 2012. godine, odnosno za manje od 1.000 dana. Izneto je nekoliko mogućih scenarija, od nuklearnog rata do sunčane oluje.

Pošto je svim ljudima kraj izvestan u svakom od scenarija, američka firma "Vivos" objavila je da u planu ima izgradnju dvadesetak podzemnih skloništa sa mestima za 200 najprivelegovanijih.

U skloništima će biti obezbeđena hrana i piće za godinu dana. Mesto može da se rezerviše depozitom od 50.000 dolara, a neki američki mediji objavili su da se za informacije već javilo oko 1.000 ljudi.

Prototip skloništa biće izgrađen do jeseni. (Srbijanet.rs)


Poslednji izmenio Funky Angel dana Pon Apr 19, 2010 10:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Funky Angel
Funky Angel
Admin
Admin

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 20.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: Zanimljivosti

Počalji od Funky Angel Pon Apr 19, 2010 10:15 pm

Na sceni - istinska drama

DA se na pozorišnoj sceni igraju ne samo izrežirane već i istinske drame, svedoči i predstava koju je u subotu, na sceni Pozorišta KPK u Kraljevu, odigrala kraljevačka glumica Danica Krljar, opraštajući se od publike posle 40 godina umetničkog rada pošto je, nedavno, i penzionisana kao prvak drame Knjaževsko srpskog teatra iz Kragujevca.
Sa trostrukim prelomom skočnog zgloba, a da to ni publika, ni veći deo pozorišne ekipe nisu ni primetili sve dok zavesa nije spuštena, Danica je bezmalo dva sata igrala Karlu u svojoj oproštajnoj predstavi, duodrami “Helverova noć” Ingemara Vilkvista koja je, istovremeno, mladom kolegi Petru Lukiću iz Kragujevca bila i, više nego uspešan - diplomski rad!

- Već na početku predstave, koja inače traje 115 minuta, okliznula sam se i pala zbog nespretno prolivene čaše vode u prethodnoj sceni... Pomislila sam da sam samo uganula nogu i nastavila kao da je to tako i režirano ali, bolovi su bivali sve žešći. Potom sam sve vreme neprestano hrabrila sebe i govorila da moram da izdržim do kraja. Ali, ne toliko zbog sebe, već i više zbog kolege Petra koji je i sam shvatio šta se dešava i pokušavao da mi na svaki način pomogne... Iako povređena, odahnula sam tek kad se zavesa spustila - priča Danica dok se, s nogom u gipsu, oporavlja u svojoj kući u kraljevačkom naselju Beranovac.
Izvanrednu predstavu koju su oboje glumaca nadahnuto odigrali možda baš zahvaljujući i nerežiranoj drami, publika je nagradila dugotrajnim aplauzom, pa i ovacijama, a mnogi Kraljevčani su, na nogama, zadugo još ostali u sali Pozorišta KPK sačekavši da se Danica - vrati iz bolnice.

LEPA I TALENTOVANA

GLUMAČKU karijeru Danica Krljar počela je kao srednjoškolka u tadašnjem kraljevačkom Amaterskom pozorištu. S vremenom, i Danica i ovo pozorište posta(ja)li su pravi profesionalci, pa je prelepa ali i talentovana Kraljevčanka svoj prvi profesionalni angažman našla u leskovačkom pozorištu 1978. godine. Potom je prešla u Narodno pozorište iz Užica, a potonjih 17 godina provela je i završila kao prvkinja drame u Knjaževsko srpskom teatru u Kragujevcu gde je dočekala i - penziju. Igrala je na mnogim pozorišnim scenama, pa i u nekoliko domaćih filmova, a u TV seriji “Selo gori a baba se češlja” koja se upravo emituje, publika je zna po ulozi - Zoričine bake.
Funky Angel
Funky Angel
Admin
Admin

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 20.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: Zanimljivosti

Počalji od Funky Angel Pon Apr 19, 2010 10:17 pm

Ljubav je, ili nije

PRVI igrani film Đorđa Balaševića, “Kao rani mraz”, koji potpisuje kao režiser, autor muzike i scenarija, premijerno će biti prikazan u utorak uveče u 20.30, u Sava centru.
Ova ljubavna drama snimljena je prema istoimenoj Balaševićevoj knjizi, popularnoj “Priči o Vasi Ladačkom”, a u svojoj filmskoj verziji okupila je impresivnu ekipu glumaca - starog Vasu Ladačkog igra Rade Šerbedžija, a tu su i Mustafa Nadarević, Mira Banjac, Zijah Sokolović, Nikola Đuričko, Marko Makivić, Jovana Balašević, Peđa Bjelac, Danijel Kovačević, Ivan Đurić, Danica Jurčova, Radoje Čupić, Aleksa Balašević...
Mlađi “tim” glumaca u filmu koji je bio medijski “hit” još od trenutka kada su “pale” prve klape, predvodi Đorđe Erčević, koga ćemo videti u ulozi Boriše Rezančeva Rezanca. Zanimljivo je da će na večerašnjoj projekciji i sam Erčević prvi put videti kakav je njegov Rezanac, lik u kome su, zbog njegove duhovitosti, neki “prepoznavali” samog Balaševića.
- Boriša Rezančev je pravi seoski delija, i neko malo “odmorište” u priči koja se događa na ratištu, gde je on sve vreme. Potiče iz vojvođanskog sela Bučani, i najbolji je ratni prijatelj glavnog junaka, Vase Ladačkog, sa kojim se poznaje od ranije, ali ih zbližava užas rata koji dele. Od tog straha, moj Boriša Rezanac, koji je inače i hipohondar, brani se smehom, duhovitošću, humorom - kaže Đorđe Erčević, koga TV i filmska publika poznaje po ulogama u serijama “Jelena”, “Karađorđe u pozorištu”, “Gorki plodovi”... filmovima “Miloš Branković”, “Konji vrani”... predstavama “Mala trilogija smrti”, “Veliki fajront”... ali i brojnim TV reklamama.
lPostoje glumci koji kažu da uvek moraju da pronađu nešto “svoje”, lično, kako bi mogli da se “ukače” u lik koji igraju?
- U liku Rezanca, lično, meni je najuzbudljiviji upravo taj način na koji se brani od ratne stvarnosti, i verujem da nam je po tome negde “kolektivno” blizak, i da se može gledati i kao univerzalni srpski lik - na sve što se događa oko njega, Rezanac reaguje smehom, šalom, šarmom, pokušava da bude odvažan i hrabar, iako se, zapravo, plaši, jer tako “kreira” neku stvarnost koja ne postoji, ali je podnošljivija za život. Mislim da smo u mnogim životnim situacijama i okolnostima svi pomalo kao Rezanac, i da smo, ne samo poslednjih decenija, već tokom čitave istorije, duhovitost i smeh neprestano koristili kao kolektivnu “anesteziju” na događaje.
l Već u podnaslovu filma, Balašević kaže da je reč o “dugometražnoj
igranoj baladi”, i jednoj “staromodnoj ljubavnoj priči”. Šta to,
zapravo, znači?
- Film je vrlo poetičan i romantičan, i vraća nas u vreme nekih drugačijih vrednosti. Uz nezaobilazni karakteristični stil i lucidnu duhovitost, verujem da će doneti upravo ono što publika i istinski poznavaoci onoga što Balašević radi, od njega i očekuju.
l Kakva je ta “staromodna” ljubav Vase Ladačkog i Male Vidre?
- Prepuna strasti i emocija, mada lično ne verujem u podele na “staromodne” i “savremene” ljubavi - ljubav je ili ljubav, u bilo kom trenutku, ili nije ljubav. Mislim da će svi oni koji su voleli pesmu o Vasi Ladačkom, voleti i ovu melodramu smeštenu u ratno okruženje 1914. godine.

PREMIJERA ZA SPONZORE

PREMIJERA filma “Kao rani mraz” u ponedeljak uveče u Novom Sadu, u svečanoj sali NIS-a, upriličena je prvenstveno za sponzore filma, ali ne i za novinare.
- Na ovaj korak bili smo prinuđeni, jer sala u NIS-u ima samo 355 mesta - rekao je u ponedeljak “Novostima” Zdravko Vulin iz producentske kuće “Salajka”. On je dodao da će mediji imati priliku da prisustvuju premijeri u utorak uveče u Beogradu u Sava centru. (J. S.)
Funky Angel
Funky Angel
Admin
Admin

Broj poruka : 2830
Datum upisa : 20.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: Zanimljivosti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu