XTRAT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

5 posters

Ići dole

:deda: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Vedrana Pon Nov 10, 2008 12:55 am

Foliranje i razne mahinacije, koje su sport, kod nas dovele do kraha....
Vedrana
Vedrana

Ženski
Broj poruka : 295
Godina : 51
Poso/dokolice : smejanje
Raspoloženje : ok
Datum upisa : 02.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Čet Nov 13, 2008 1:29 am

Solo - igra slon
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od faraon Ned Nov 16, 2008 8:11 am

...teretane, fitnesi i tjeranje djece da krenu putem 'mucenja'...sport je jedna od korekcija zivota i ne-smije se planirati kao zivot...sport kao rekreacija ,-da !
-kao Profi,-bolest !

faraon
moderator
moderator

Broj poruka : 159
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Ned Nov 16, 2008 8:59 pm

Slažem se sa tobom. Mislim da je sport stvoren radi ljudi, a ne ljudi radi njega..
mada, ne dele svi naše mišljenje, neki tu čak ubiru i profit, što je i naj bezveznije
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od faraon Pon Nov 17, 2008 2:18 am

...sport je ustvari trazenje dolaska do odredjenih rodjenjem granica... treningom dolazimo samo do odredjenog i nikad do visina koje trener podize...to je isto kao kod rekovalescenata , misic ce uvijek doci do sebe gdje je i bio ili u mogucnosti je...sport je postao grana bavljenja a ne ,- grana poslije bavljenja !?

faraon
moderator
moderator

Broj poruka : 159
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od montoya Čet Nov 20, 2008 2:43 am

NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE -2010510

reklamiranje definivno....sponzori oduchuju o svemu vezano za sport
montoya
montoya

Broj poruka : 945
Datum upisa : 17.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Pet Nov 21, 2008 9:29 pm

Možda si u pravu, verovatno...
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Atahualpa Ned Maj 24, 2009 11:45 pm

Finale Lige sampiona!!!

jupi jupi jupi
rabbit rabbit rabbit
Atahualpa
Atahualpa

Muški
Broj poruka : 33
Godina : 54
Lokacija : kojekude
Poso/dokolice : dream catcher
Datum upisa : 24.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

:deda: ODBOJKA (SL): Revanš "gaučosima" sa kamatom

Počalji od Admin Pon Jun 29, 2009 12:12 am

Nedelja, 28. jun 2009. 21:55

Odbojkaši Srbije pobedili su Argentinu 3:0 (25:15, 27:25, 25:19) u drugom meču trećeg vikenda Grupe B, jubilarnog, 20. izdanja Svetske lige.

Pojačani najiskusnijima Nikolom Grbićem, Ivanom Miljkovićem i Andrijom Gerićem, oni su se sa kamatom revanširali "gaučosima" za neupeh u petak u beogradskoj hali "Pionir" (2:3).

Grbić i drugovi su, nošeni uobičajenom podrškom sa tribina novosadskog SPENS-a, doneli Srbiji treću pobedu u šestoj utakmici, koliko ima i Argentina.

Uspeh protiv "gaučosa" bio je ubedljiv i igrački i rezultatski.

Srbija je furiozno počela meč. Do prvog tehničkog tajm-auta stekla je nedostižnu prednost - 8:1. Ubedljivo vođstvo je uspela da sačuva i do kraja seta - 25:15.

U drugom su Argentinci zaigrali znatno bolje. Poboljšali su i servis i prijem. Iako je tim selektora Igora Kolakovića vodio 16:13, "gaučosi" su izjednačili na 18:18 i ušlo se u egal završnicu.

Rezultatsku klackalicu (igralo se poen za poen), srpski odbojkaši su prekinuli realizacijom treće set lopte - 27:25.

To je, pokazalo se, bio završni udarac, jer su se u nastavku stvari vratile na svoje mesto. Srbija je na početku trećeg seta, kao i u prvom, ubedljivo povela 8:2.

Doduše, ovaj put su gosti uspeli da se približe na 11:8, ali je domaća ekipa uspela da odbije taj napad i rutinski dođe do konačnih - 25:19.

Ova pobeda je imala poseban značaj za "srednjaka" Andriju Gerića, jer je kao rekorder Srbije po broju utakmica u Svetskoj ligi, stigao do "kote 150".

Četvrtog vikenda Svetske lige, Srbija gostuje Francuskoj, 3. i 5. jula.

(MONDO, foot MN Press)
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Kesar pred Univerzijadu: Obećavam samo borbu

Počalji od Admin Pon Jun 29, 2009 12:14 am

Nedelja, 28. jun 2009. 13:50

Na Univerzijadi u Beogradu učestvovaće oko 9.000 sportista, a najviše pažnje domaće javnosti mogao bi da privuče košarkaški turnir.

Selektor Srbije Aleksandar Kesar smatra da je turnir toliko jak da ne može da se obeća osvajanje medalje, iako srpski tim čine provereni igrači Hemofarma, Crvene zvezde, FMP Železnika, Partizana, pa čak i igrači iz inostranstva.

"Naša obaveza kao domaćina je da damo maksimum, da predstavimo zemlju na pravi način i postignemo što je moguće bolji rezultat. Turnir je veoma jak, dolaze kvalitetni timovi, a nekada, iako ste najbolji, morate imati sreće da osvojite medalju", rekao je Kesar u intervjuu agenciji Beta.

Prema njegovim rečima, pripreme su bile dobre i ekipa u dobroj atmosferi ulazi u takmičenje.

"Najvažnije je da je postignuta dobra atmosfera, što mi treneri kažemo, hemija u timu. Što se tiče igre, postavke, detalja, mislim da je to urađeno kvalitetno. Moja filozofija je brza i agresivna košarka i pokušaćemo to da sprovedemo", rekao je Kesar.

Univerzijada počinje 1. jula, a košarkaši Srbije na teren izlaze dan kasnije, kada će se sastati sa Grčkom. Kesar je podsetio da će na turniru učestvovati selekcije najjačih košarkaških zemalja i da mu protivnici nisu nepoznati.

"Poznajemo rivale prilično dobro, koristimo tri 'skauting' mreže i imaćemo sve informacije do početka turnira. U stručnom štabu imamo velike profesionalce, koji rade svoj posao na najvišem mogućem nivou".

Trener je kazao da deo ekipe već ima iskustvo sa Univerzijade u Bangkoku, što bi tebalo da bude od pomoći.

"Imao sam veliku sreću da je jedan deo reprezentacije, uključujući i stručni štab, bio u Bangkoku, tako da apsolutno znamo šta nas očekuje. To je dragoceno iskustvo. Takmičenja kao što su Univerzijada ili Olimpijada vrlo su specifična i mora da se bude izuzetno prilagodljiv", istakao je Kesar.

On očekuje punu podršku beogradske publike.

"Verujem da će Beograđani doći da isprate naš košarkaški tim. Primamljivo je takmičenje, biće velikih imena na terenu i uveren sam da ćemo imati veliku podršku".

(Beta, foto: MN Press)
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:27 pm

6. jul 2009. | Izvor: B92, kkcrvenazvezda.rs

Vučićević podneo ostavku


Slobodan Vučićević podneo je ostavku na mesto predsednika košarkaškog kluba Crvena zvezda.

Vučićević je čelnu funkciju beogradskog kluba preuzeo prošlog leta, u trenutku kada je pod znakom pitanja bio i sâm opstanak 15-strukog prvaka države. Klub je u međuvremenu potpuno stabilizovan, a u prethodnoj sezoni ostvario je bolje rezultate od očekivanih. Međutim, ekonomska kriza odvratila je potencijalne sponzore od ulaganja neophodnih da bi tim konkurisao za trofeje.

Saopštenje Slobodana Vučićevića objavljeno je na sajtu KK Crvena zvezda, a mi ga prenosimo u celosti:

"Pre godinu dana sam ispred Sportskog društva došao u Košarkaški klub Crvena zvezda sa iskrenom željom da pomognem kada je bilo najteže. I pored svojih brojnih profesionalnih obaveza, u novembru prošle godine, prihvatio sam mesto Predsednika kluba, zbog toga što niko drugi nije bio spreman da se prihvati tog odgovornog zadatka.

U sportskom smislu iza nas je prililčno uspešna sezona, a sadašnji spisak igrača kojim klub raspolaže predstavlja ozbiljan potencijal koji se može dobro iskoristiti. Obaveze prema igračima koji su igrali prošle sezone već su potpuno izmirene, a sve ostale obaveze, nastale nakon mog dolaska u klub, biće izmirene do 15. jula čime prestaju moj mandat i misija u klubu.

Sudeći da je leto period između dve sezone, mislim da moja današnja odluka da podnesem ostavku na mesto Predsednika kluba daje dovoljno vremena da se klub pravilno organizuje i pripremi za sledeću sezonu.

Glavni razlog za ovu odluku je neizvesnost realizacije projekta koji sam nedavno promovisao. Taj projekat bi naime, pored finansijske konsolidacije kluba, predstavljao i model za buduću vlasničku transformaciju Crvene zvezde po ugledu na pojedine velike španske klubove, gde bi vlasnici bili mnogobrojni članovi i navijači.

Dva su osnovna elementa mog nezadovoljstva:

1. Sa jedne strane, ciljana javnost nije shvatila važnost postojanja jake Zvezde i nije adekvatno finansijski podržala program koji sam ponudio.

2. Sa druge strane, trener i igrači, nažalost, nisu prepoznali pravu dubinu uticaja svetske ekonomske krize i na naše prilike i nisu pokazali spremnost da koriguju svoje ugovore, čime bi znatno pomogli ponuđenom programu. Uveren sam da bi kroz razne uštede, i budžet od 3,5 mil evra za sledeću sezonu, nasuprot budžetu od 4,5 mil evra koji je predložio operativni menadžment, omogućio Zvezdi da ostvari velike ambicije i visoke takmičarske domete.

Zbog toga nisam u mogućnosti da založim svoje ime kao garanciju rada kluba u predstojećoj sezoni, kao što je to bio slučaj prethodne godine.

Kada je budućnost Crvene zvezde u pitanju, novo rukovodstvo imaće izbor od nekoliko različitih opcija, uključujući i projekat koji sam predložio. Pre svega im želim da uspešno usklade ambicije kluba i njegove finansijske potrebe sa realnim izvorima i mogućnostima svih onih koji su spremni da podrže klub.

Budućem Predsedniku želim puno uspeha u radu, sa važnom napomenom, da moja lična finansijska potraživanja od kluba, nastala po osnovu izmirenja raznih obaveza kluba, nikada neće predstavljati opterećenje i teškoću u funkcionisanju kluba.

Zahvaljujem se igračima, treneru, menadžmentu i zaposlenim na plodnoj i dvosmernoj saradnji, na dobrim rezultatima i velikom radu koji su uložili i svakom od njih od srca želim sjajnu sportsku i profesionalnu karijeru."

Vučićević ostaje na funkciji potpredsednika Sportskog društva Crvena zvezda.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:29 pm

5. jul 2009. | Izvor: B92

Federer se upisao u istoriju!


Rodžer Federer osvojio je Vimbldon, pošto je u finalu pobedio Endija Rodika sa 5:7, 7:6, 7:6, 3:6, 16:14 posle 4 časa i 16 minuta igre.

Švajcarac je tako postao rekorder po broju osvojenih Gren slemova, sada ima 15, jedan više od Pita Samprasa. Rodik je odigrao jedan od najboljih mečeva u karijeri, u drugom setu je vodio 6-2 u taj brejku i izgubio, a u petom je imao dve vezane brejk lopte na 8:8. Ipak, Federer je izdržao i svojim prvim brejkom u meču došao do šestog trijumfa na Vimbldonu u 30. gemu petog seta.

U prvih deset gemova igra je bila prilično mirna, poeni kratki, a teniseri su na svoj servis relativno lako dolazili do gemova. Ispostavilo se da je to bilo zatišje pred buru, tj. pred završnicu seta.

Pri rezultatu 5:5 Rodik je imao mnogo sreće u servis-gemu i spasao je četiri brejk lopte. Bilo je evidentno da je Amerikanac nervozan i posle dve neiznuđene greške bilo je 0:30. Posle dva dobra servisa, Rodik je poslao bekhend slajs u aut za brejk loptu Švajcarca.

Igra se rasplamsala, a Federer zaista nije imao sreće jer je na tri od četiri brejk lopte poslao lopticu, pokazao je 'čelindž', za svega 2-3mm u aut. Ipak, daleko od toga da Rodik nije zaslužio gem jer je i dalje odlično servirao i nije popustio pod pritiskom.

Brojne i na nesrećan način propuštene prilike ostavile su traga na Federera u narednom gemu, a Rodik je delovao osokoljeno i snažnim napadima (forhend dijagonala, pa dobar bekhend) je stigao do set lopte. Federer je dobro odservirao, Rodik je uštopovao servis blok-riternom, a potom dubokim bekhendom isprovocirao grešku Švajcarca za vođstvo u setovima.
II set

Drugi set protekao je slično kao i prvi, sa značajnom razlikom da uzbudljivog finiša nije bilo i da su obojica rutinski čuvali servis sve do taj brejka.

Rodik je počeo rasterećenije, a Federer je poslao lagan forhend daleko u aut i poklonio protivniku mini-brejk. Amerikanac je do tada briljantno servirao, a preciznom bekhend paralelom dolazi do 5-1, ubrzo i do 6-2 i četiri vezane set lopte.

Od tog momenta šestom nosiocu su se vezale ruke i do kraja nije pogodio nijedan od tri prva servisa. Federer je prvu set loptu spasao divnim bekhendom, kada je pokupio lopticu sa zemlje. Naredne dve anulirao je servisom, a onda je Rodik odlično izgradio poen i promašio vrlo lak bekhend volej za vođstvo od 2-0 u setovima.

Posle toga se naslućivao povoljan epilog za Švajcarca, Rodik je pogubio konce, nerezonski izašao na mrežu u narednom poenu i potom poslao bekhend u aut, pa je Federer izjednačio na 1-1.
III set

Poeni su i u trećem setu bili vrlo kratki i možda se u 10-ak poena u celom setu igralo više od pet udaraca.

Federer je suvereno osvajao svoje gemove i dao je Rodiku samo tri poena kada je Amerikanac riternirao. I šesti nosilac je sigurno uzimao svoje gemove, osim u dva navrata. Najbliži brejku Federer je bio u šestom gemu, tada je odlično 'čitao' servise suparnika i došao do brejk lopte nakon što je Rodik bekhend slajs izbacio u aut.

Ipak, Amerikanac je neutralisao tu šansu sjajnim servisom, a potom i osvojio gem. U 12. gemu Federer je imao 15:30, bio je na dva poena od seta, ali je Rodik agresivnom igrom izborio taj brejk.

U 'dodatnom gemu' trećeg seta najbolje se videla razlika u kvalitetu ili, da iskoristimo poznatu floskulu, između vrhunskih i dobrih. Rodikov servis nije bio ni izbliza ubojit kao inače, pa je Federer došao do vođstva 5-1.

Usledili su Rodikovi dobri riterni, a potom i sigurni servisi (uz jedan precizan forhend), pa je Amerikanac došao do zaostatka od samo jednog poena (6-5). Ipak, ono što Rodik nije uspeo u drugom, Federer jeste u trećem setu – fantastično je odservirao i rutinski realizovao forhend za preokret i 2-1 u setovima.
IV set

Rodik nije posustajao i u četvrtom setu viđen je najkvalitetniji tenis, sa mnogo razmena udaraca i dobrih riterna. Prelomni je bio četvrti gem, kada je Rodik napravio brejk. Posle sjajnog bekhend voleja Amerikanac je došao do 15:40. Prvu šansu Federer je neutralisao asom, ali je na drugoj Rodik izdržao Federerov napad na bekhend i iz drugog puta ga 'prošao' na mreži,

Od tog trenutka Rodik je u svakom servis-gemu imao problema, Rodžer je imao dva puta 15:30 i jednom 0:30, ali Amerikanac je dokazao da ume odlično da igra i sa osnovne linije što je, uz snažne servise, bilo dovoljno da se prednost sačuva – 2:2 u setovima.
V set

U prvom delu petog seta Federer je neuporedivo lakše držao servis, a Rodik je u drugom gemu spasao brejk loptu neodbranjivim servisom, pošto je prethodno Rodžer uz veliku pomoć mreže došao do iste.

Kako je set odmicao, situacija se menjala, pa se činilo da Rodik lakše čuva svoje gemove i više preti brejkom na Federerovim. Najbliži trijumfu bio je pri rezultatu 8:8 kada je slajsom na liniju, a potom i bekhend paralelom stvorio dve brejk lopte. Federer tada pokazuje zašto je jedan od najboljih tenisera svih vremena i preciznim servisima neutralište brejk lopte i potom osvaja gem.

Igralo se dugo, a stanje na terenu ponovo se menjalo. Bilo je očigledno da je Rodik umorniji i da se sve teže kreće. U poslednja dva svoja gema jedine poene Amerikanac je osvajao servisom, dok bi u svakoj iole dužoj razmeni Federer izlazio kao pobednik. Tako je bilo i u poslednjem gemu, kada je Rodik loše zahvatio lopticu forhendom i lansirao Federera u istoriju.

Osim što je osvojio 15. Gren slem, Rodžer će od ponedeljka ponovo biti prvi teniser na ATP listi.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:31 pm

7. jul 2009. | Izvor: B92, Tanjug

Muhamed Ali najbolji svih vremena


Proslavljeni američki bokser Muhamed Ali izabran je za najboljeg sportistu svih vremena u anketi nemačkog dnevnog lista ’Bild’.

Trostruki svetski šampion u teškoj kategoriji ranije je dobio priznaje televizije BBC za ličnost XX veka, a proglašen je za najboljeg sportistu i u izboru časopisa ’Sport ilustrejtid’. Na drugom mestu nalazi se brazilski fudbaler Pele, koji je sa selekcijom ’karioka’ osvojio tri titule svetskog prvaka, 1958. u Švedskoj, 1962. u Čileu i 1970. godine u Meksiku.

Osim Pelea, na pomenutoj listi nalaze se još dva fudbalera, Nemac Franc Bekenbauer na šestom i aktuelni selektor Argentine Dijego Armando Maradona na osmom mestu.

Lista najboljih deset sportista svih vremena prema ’Bildu’:
1. Muhammad Ali (boks)
2. Pele (fudbal)
3. Mihael Šumaher (Formula 1)
4. Majkl Džordan (košarka)
5. Rodžer Federer (tenis)
6. Franc Bekenbauer (fudbal)
7. Džesi Ovens (atletika)
8. Dijego Armando Maradona (fudbal)
9. Karl Luis (atletika)
10. Majkl Felps (plivanje)
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:33 pm

7. jul 2009. | Izvor: B92

Silađi: Univerzijada u drugom planu


Reprezentativac Srbije, plivač Čaba Silađi rekao je da je izjavu koja je privukla pažnju posle trke na 100 metara prsno, dao zbog nezadovoljstva rezultatom.

Silađi je u polufinalu te discipline postavio novi rekord Univerzijade, vremenom od 59.90 sekundi, da bi zatim u finalu zabeležio još jedan odličan rezultat - 1 minut, 0.02 sekunde, što je međutim bilo dovoljno samo za peto mesto.

"Sve što sam rekao posle finalne trke sam rekao jer nisam bio zadovoljan ni plasmanom, ni načinom plivanja, dakle zbog ličnog nezadovoljstva, pod pritiskom koji sam osećao tokom takmičenja na Univerzijadi", rekao je Silađi za B92.

Reprezentativac Srbije je ponovio da Univerzijada nije bila u prvom planu kada su pravljene pripreme za ovu sezonu. Silađi je na nedavno završenim Mediteranskim igrama u Peskari zabeležio sjajan rezultat, osvojivši dve medalje – srebro na 100 metara prsno i broznu na 50 metara prsno, a za dve nedelje počinje glavni događaj sezone, Svetsko prvenstvo u Rimu.

"Sve što sam hteo da kažem je to da na Univerzijadi plivam pod treningom jer se spremam za Svetsko prvenstvo. Osećam se umorno, osećam se malo nervozno, osećam pritisak da ljudi očekuju rezultat na koji su navikli proteklih godina. Sve što sam hteo da kažem je da mi je program jako zgusnut, imao sam Mediteranske igre, sada Univerzijadu i čeka me Svetsko prvnstvo u Rimu za dve nedelje. Na Univerzijadi plivam prilično umoran i ovo takmičenje mi ne prija za program za ovo leto", rekao je Silađi.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:34 pm

7. jul 2009. | Izvor: B92, Tanjug

UB: Teniseri u osmini finala

Srpski teniseri Saša Stoisavljević i Aleksandar Slović plasirali su se u osminu finala teniskog turnira na 25. Univerzitetskim igrama u Beogradu.

Stoisavljević se plasirao se u osminu finala pošto je u trećem kolu savladao Litvanca Rihardsa Emulinsa u dva seta, 6:1, 6:1, dok je Slović eliminisao Brazilca Morija Valtera sa 2:0 u setovima, 6:0, 6:0.

Stoisavljević, koji je 12. kosturaš na turniru, u osmini finala igraće sa predstavnikom Kineskog Tajpeha, šestim nosiocem Hsin Han Lijem.

Za plasman u četvrtfinale Slović, koji je četvrti nosilac na turniru, igraće protiv boljeg iz duela između 14. nosioca Australijanca Džona Smita i Švedjanina Aleksandera Tamsa.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:35 pm

7. jul 2009. | Izvor: B92, Tanjug

UB: Srpski sprinteri u polufinalu


Srpski atletičari Miloš Savić, Marko Antić, Jelena Subotić i Tatjana Mitić plasirali su se u drugi krug kvalifikacija na 100 metara, na Univerzijadi u Beogradu.

U sledeći krug takmičenja, koji je na programu po podne, plasirala su se ukupno 32 atletičara, a 16 najuspešnijih plasiraće se u polufinale. U ženskim kvalifikacijama na 100 metara najbolja je bila Litvanka Lina Grincikaite sa rezultatom 10,49 sekundi. U polufinale su se plasirale ukupno 24 atletičarke.

Savićje u prvoj fazi kvalifikacija osvojio ukupno 24. mesto sa vremenom 10,76 sekundi, dok je Antić zauzeo 34. poziciju sa rezultatom 10,89 sekundi. Plasman u drugu fazu kvalifikacija Antić je ostvario na osnovu plasmana, zahvaljujući činjenici da je osvojio treće mesto u drugoj grupi.

Suotićeva je u kvalifikacijama osvojila 10. mesto sa vremenom 11,74 sekundi, dok je Mitićeva podelila 17. poziciju sa rezultatom 11,87 sekundi.

Srpska atletičarka Mila Arsić osvojila je 14. mesto u konkurenciji 16 takmičarki u disciplini 400 metara prepone. Arsićeva je stazu pretrčala za 1:00,16 minuta i zaostala za tri sekunde i 96 stotinki za pobednicom kvalifikacija Bugarkom Vanjom Stambolovom. Plasman u finale obezbedilo je osam najbržih u kvalifikacijama.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:39 pm

7. jul 2009. | Izvor: B92, Tanjug

UB: Srpski džudisti eliminisani


Srpski reprezentativci u džudou, Milan Disović i Ivana Veljić, eliminisani su u osmini finala takmičenja na Univerzitetskim igrama u Beogradu.

Disović, koji je nastupio u kategoriji do 100 kilograma, eliminisan je od reprezentativca Bosne i Hercegovine Amela Mekića, koji je već u sledećem kolu poražen u duelu sa Jauhenom Bijaudinom iz Belorusije. Veljićeva, koja se takmiči u kategoriji do 78 kilograma, poražena je u prvom kolu od Mongolke Batulge Munghtuje.

Munghtuja je potom u četvrtfinalu eliminisana od strane Eun Jung Li iz Južne Koreje.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Admin Uto Jul 07, 2009 3:44 pm

Rakočević nastupa na EP?

Iako se spekulisalo da Igor Rakočević neće nastupati za košarkašku reprezentaciju Srbije, „Sport“ piše da će najbolji strelac Evrolige ipak igrati u Poljskoj.

Iako je Dušan Ivković objavio preliminarni spisak kandidata za kontinentalni šampionat u Poljskoj, Rakočević će se ipak priključiti reprezentaciji. U dogovoru sa Ivkovićem, Rakočević bi trebalo da se pridruži košarkašima Srbije između prvog i petog avgusta, posle bazičnih priprema u italijanskoj Flogariji.

Proteklih meseci dosta se spekulisalo o Rakočevićevom nastupu u Poljskoj, uz izjave samog Rakočevića kako „ima potrebu za dužim odmorom i detaljnim zdravstvenim pregledom“. Novi igrač Efes Pilsena imao je problema sa Ahilovom tetivom, ali je njegovo zdravstveno stanje u ovom momentu dobro.

Srbija će se na Evropskom Prvenstvu u Poljskoj takmičiti u grupi sa Španijom, koja će verovatno učestvovati u najjačem sastavu, Slovenijom i Velikom Britanijom.
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: NAJPOPULARNIJE U SPORTU-TRENUTNO JE

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu