XTRAT
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PRVI KORACI

3 posters

XTRAT :: PORODICA :: DECA

Ići dole

:deda: PRVI KORACI

Počalji od Admin Ned Nov 16, 2008 5:21 am

Prvi koraci dece u ovom materijalnom svetu, predstavljaju i prve korake u socijalizaciji i racionalizaciji mlade ličnosti Very Happy
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: PRVI KORACI

Počalji od faraon Pon Dec 08, 2008 2:51 am

...prvi koraci Djece...
Djeca ...
I kad su me izludjivali/ sinovi/ i tada sam ih volio kao i sada ...kad im majke prete osmjehe a ,- gdje je moj osmjeh ...djeca...
S adrugom djecom sam imao uvijek lijep odnos i znam ih veseliti a sa mojim ,- katastrofa ! Zasto ...hocu da ih volim , budem s njima prijatelj, radujem se i zivim ...ne, to ssa svojom ne -mozes ...mora distanca ,- Zasto /
Faraonn je tu igru izgubio i jos se nije nasao a mozda se i nece naci ...zivi Faraonn ali ....ali...trazim sebe u nekom djecjem svijetu i da iz njega ne izadjem ,- ako ga nadjem .....

faraon
moderator
moderator

Broj poruka : 159
Datum upisa : 10.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: PRVI KORACI

Počalji od slatkicass Pon Dec 08, 2008 2:11 pm

Admin ::Prvi koraci dece u ovom materijalnom svetu, predstavljaju i prve korake u socijalizaciji i racionalizaciji mlade ličnosti Very Happy

Potrebna im je pomoć.... Sve na šta im ukažemo, mislim na ponašanje udruštvu, na vaspitanje u odnosu prema starijem i po godinama i po funkciji, treba prići oprezno, da nas ne bi pogrešno shvatili i da bi prihvatili savet. Sve im treba postaviti sa empirijom. Jer i mi smo bili deca. Sećam se da sam uvek mislila kako sve znam i nervirala se što moji roditelji brinu. Ali je sreća da sam rasla pored bake koja je imalo mnogo strpljenja i razumevanja da me uputi na pravi put. Pod pravim putem mislim da mi je pomogla da sama shvatim šta želim od života, pomogla da ne padnem pod uticaj raznih nedaća (droga, alkohol, prostitucija...) koje danas itek kako vrebaju današnju omladinu.
Sa decom treba mnogo pričati. Svojim sam sinovima pomogla da izrastu u osobe vredne poštovanja, što i sami svakodnevno pokazuju svojim ponašanjem. Ne mogu reći da mi ne prijaju komentari komšija i prijatelja kako su divna deca.
Pomogla sam im da nađu svoja interesovanja, da završe školu i sada.....moraju sami dalje. Naravno uvek ćemo kao roditelji biti za njih TU...Dovoljno je da znaju da u svemu imaju našu podršku i pomoć ako zatreba. Ne kažem da su idealni ali smatram da je dovoljno to što su bili udaljeni od ulice u najkritičnijem periodu - pubertetu. Onda smo ih gurali u sport i muziku što im je i danas glavna preokupacija. Ne piju, ne puše, ne drogiraju se. Načitani su i sa njima uvek raspravljamo o raznim temama ravnopravno.
Stariji završava DIF, a mlađi je završio saobraćajnu. Mlađem je preokupacija muzika. Tu mu je ljubav usadio stariji brat, tako da od sedmog razreda zarađuje džeparac radeći kao DJ.

Moj savet je ....razgovarajte sa decom, nemojmo uvek isticati da smo mi u pravu, iako jesmo popustimo nekada i ostavimo im da se sami uvere kako su pogrešili. I još nešto što smatram najvažnijim. Ako ste ikako u mogućnosti odvedite ih u bolnicu gde se leče narkomani(kod nas ih ima na nervnom), dozvolite da im psihijatar objasni posledice a i vizuelni kontakt vredi, verujte mi to govorim iz iskustva.
slatkicass
slatkicass

Ženski
Broj poruka : 218
Godina : 62
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: PRVI KORACI

Počalji od slatkicass Pon Dec 08, 2008 2:36 pm

Ovo su moja dva jablana
Nikola i Milan

PRVI KORACI Sz8m6t
slatkicass
slatkicass

Ženski
Broj poruka : 218
Godina : 62
Datum upisa : 03.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: PRVI KORACI

Počalji od Admin Pon Dec 08, 2008 10:16 pm

Svaka cast Slatka, Jablanovi su ti , zaista jablanovi!
Admin
Admin
Admin
Admin

Ženski
Broj poruka : 5380
Godina : 49
Datum upisa : 08.10.2008

http://xtratvision.forumxpress.net

Nazad na vrh Ići dole

:deda: Re: PRVI KORACI

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


XTRAT :: PORODICA :: DECA

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu